DZIAŁKI REKREACYJNO-BUDOWLANE

zł 125,000
Favorite
rekreacyjna

Overview

  • Updated On:
  • 4 lutego, 2026
  • 1,000 m2

Description

DZIAŁKI REKREACYJNO-BUDOWLANE NAD JEZIOREM KIERSZTANOWSKIM objęte są miejscowym planem zagospodarowania i nie tracą prawa zabudowy po 30 czerwca 2026r.

Działki o powierzchni 950 – 1200 m2 położone są w zespole działek budowlano-rekreacyjnych, przy drodze Mrągowo – Św. Lipka, na wzgórzu nad jeziorem Kiersztanowskim. Przepiękna okolica, wiele terenów niezagospodarowanych, ogólnodostępnych, szlak kajakowy od Świętej Lipki do Mrągowa.
Działki usytuowane są w odległości ok. 80 – 120 m od brzegu jeziora. Wg ustaleń planu zagospodarowania dopuszczalna jest zabudowa murowana lub drewniana od parterowej, aż do dwóch kondygnacji, także całoroczna. Maksymalna powierzchnia zabudowy do 20% powierzchni działki.

Działki są częściowo zalesione. Na każdej znajduje się od 5 do 15 drzew, głównie brzóz. Są to 20-30 letnie samosiejki, a więc już dorodne drzewa. W razie potrzeby mogą zostać usunięte, ale gorąco namawiam do ich przynajmniej częściowego pozostawienia. Drzewa stwarzają niepowtarzalny klimat. Domek w otoczeniu drzew to kwintesencja relaksu.

Uzbrojenie działek:
Energia – zrealizowana, skrzynki zasilania ustawione są przy działkach.
Woda –  dla działek wymienionych niżej w punktach od 3 do 14 ze wspólnej studni wierconej zlokalizowanej na działce 326/62, od której do wszystkich działek wykonany został lokalny wodociąg wraz z przyłączami.
Dla działek wymienionych w punktach 1 i 2 – z indywidualnych studni wierconych na działkach. 
W perspektywie 2-3 lat będzie możliwość przyłączenia się do gminnej studni głębinowej, która powstaje w osiedlu Lembruk, w odległości 200 m. Obecny etap – próbne wiercenia.
Kanalizacja została zrealizowana w uliczkach osiedlowych. Na wysokości każdej działki w drodze wewnętrznej jest studzienka przyłączeniowa.

UWAGA!!! Tu jest link do PANORAMY 360stopni. Proszę go skopiować i wkleić w pasek wyszukiwarki. Przy pomocy kursora można oglądać całą okolicę wraz z zaznaczoną działką. Wspaniały spacer wirtualny:

https://kuula.co/share/5sjkQ?logo=0&info=0&fs=1&vr=0&sd=1&autorotate=0.02&thumbs=1&inst=pl

Ustalenia z planu zagospodarowania
§ 15.Ustalenia szczegółowe dotyczące terenów 4UTL, 5UTL, 6UTLa, 6UTLb.
Budynki murowane lub drewniane, wysokość zabudowy do dwóch kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe;
Dachy dwu lub wielospadowa o kącie nachylenia głównych połaci 35st do 45st kryte dachówką ceramiczną lub materiałem o zbliżonych walorach estetycznych w kolorze ceglastej czerwieni;
Powierzchnia zabudowy działki – do 20%.
Dopuszcza się garaże wbudowane w bryłę budynku; Na granicy dwóch działek dopuszcza się garaże wolnostojące o parametrach – wysokość jedna kondygnacja nadziemna.

Aktualne ceny dostępnych działek w cenach brutto, z podatkiem VAT 23%.

Nr działki  Powierzchnia m2  Cena zł/m2-około  Cena działki

1.    326/11   1142m2  110 zł/m2  125 000 zł
 
2.  326/33   1079m2  115 zł/m2  124 000 zł

3. 326/47 pow. 1149m2 125 zł/m2 144 000 zł – z działki jest widok na jezioro.

4. 326/61 pow. 921m2, 90 zł/m2 83 000 zł !!!

5. 326/17 pow. 990m2, 90 zł/m2 89 000 zł !!!

6. 326/18 pow. 985m2, 125 zł/m2 123 000 zł

7. 326/19 pow. 1004m2, 125 zł/m2 125 000 zł

8. 326/20 pow. 1722m2, 90 zł/m2 155 000 zł !!!

9. 326/21 pow. 1435m2, 90 zł/m2 129 000 zł !!!

10. 326/22 pow. 1506m2, 90 zł/m2 136 000 zł !!!

11. 326/23 pow. 1001m2, 130 zł/m2 130 000 zł

12. 326/24 pow. 972m2, 130 zł/m2 126 000 zł

13. 326/25 pow. 1012m2, 130 zł/m2 132 000 zł

14. 326/26 pow. 937m2, 130 zł/m2 122 000 zł

Do działek z pozycji od 3 do 14 przynależy zakup udziału w studni głębinowej na wydzielonej działce 326/62 o pow 155m2, wraz z udziałem w wodociągu lokalnym, w cenie 15 000 brutto za 1/17 udziału.

Koszt zezwolenia na przyłączenie do wykonanej kanalizacji w uliczkach wewnętrznych – 6000 zł. brutto.

Wszystkie ceny brutto, wraz z podatkiem VAT 23%. Nabywca nie płaci podatku od czynności cywilnoprawnej 2%. !!!

Address:
Zip: 11
Country: Poland
Open In Google Maps
Property Id : 160414
Price: zł 125,000
Property Size: 1,000 m2
Other Features
piętro: /
rekreacyjna
rok budowy:
rynek:
640.90
per month
  • Principal and Interest
  • Property Tax
  • HOA fee
484.65
czw. 21 maj